پربازدیدترین مطالب

fps چیست؟

fps چیست?

زمانی که کاربر می‌خواهد یک بازی را اجرا کند، سیستم نیاز به منابعی دارد که بتواند بازی را کامل و همچنین با کیفیت اجرا کند. برخی تنظیماتی در کامپیوتر وجود دارد مانند fps که در بخش نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر تأثیر می‌گذار و باعث افزایش و کاهش fps می‌شود و این کار بر کیفیت بازی شما بسیار تأثیر دارد و اما fps چیست؟ تمامی بازی‌ها و فیلم‌ها از مجموع چندین عکس تشکیل شده‌اند که همه این تصاویر پشت سر هم قرار گرفته است. به تعداد عکس‌هایی که هر بازی در یک ثانیه نمایش داده می‌شود fps یا Frame Per Second می‌گویند.

fps چیست؟ (در بازی)

پس از آشنایی ابتدایی با fps می‌توانید متوجه کیفیت آن بر روی بازی‌های خود شوید، هرچقدر fps شما بالاتر باشد تعداد تصاویری که به شما نشان می‌دهد بیشتر است پس در این حالت سرعت و کیفیت بازی شما بسیار بیشتر است. اگر تعداد تصاویری که به شما نمایش داده می‌شود کم باشد باعث می‌شود که صفحه نمایش شما به صورتی پرشی تصاویر را به شما نشان بدهد. مثلاً در بازی دارید راه می‌روید و بعد از یک ثانیه خود را روبه‌روی دیوار می‌بینید.

دو عامل که در مورد fps بسیار تاثیر دارد را می‌توان به قدرت کارت گرافیک و دومی را نرخ تازه سازی یا refresh rate در نظر گرفت.

fps چیست?تفاوت fps کم و زیاد
fps چیست?تفاوت fps کم و زیاد

بهترین fps بازی چقدر است؟

حتما توجه داشته باشید که fps شما کمتر از ۶۰ نباشد اما هر چقدر بیشتر از این مقدار باشد کیفیت بیشتری را تجربه خواهید کرد

چه مواردی بر روی fps تاثیر دارند؟

دو عامل که بر روی fps بسیار تاثیر دارد را می‌توان به قدرت کارت گرافیک و دومی را نرخ تازه سازی یا refresh rate در نظر گرفت.

شاید لازم شد:جدول کدهای launch options دوتا دو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *